Žijeme ve světě, kde jsme zaplaveni informacemi, které se na nás valí ze všech stran. Je stále složitější rozlišovat mezi pravdivými a falešnými zprávami.
Považuji také za nezbytné zmínit, že chyb nebo nepravd o pivu je mnoho. Je jich tolik, že napíšu 3 články, které budu číslovat. Měl bych také upřesnit, že tyto články budu psát přímočařejším a osobnějším stylem, protože se pro mě jedná o reakční témata.
Myslím, že je jasné, že pivo miluji a chci to dát najevo. Máme několik pivních dekorací, které tento pocit plně vyjadřují, včetně této kovové plakety I love Beer. Stačí kliknout na fotografii a můžete si ji prohlédnout.
Taky musím říct, že už mě nebaví vidět, jak lidi pořád deklasují pivo. Takže jsem měl chuť zakroutit krkem spoustě předpojatých názorů. Z tohoto důvodu budu otázky formulovat tak, jak by je mohl položit nepříliš chytrý člověk! Přátelé francouzské gramatiky, byli jste varováni!
Proč se po pivu tloustne?
No, vlastně pokud tloustnete, může to být proto, že jíte příliš tučné, příliš sladké, příliš alkoholické a vše v příliš velkém množství? Obvykle si nechoďte stěžovat, pokud vám bouchají velká střeva, protože si mimo jiné pískáte 6 balení piva denně!
Ještě vážněji, v první řadě musíme vycházet z faktů. Ze všech alkoholických nápojů obsahuje pivo nejméně kalorií. Abychom si udělali představu, uvedu několik čísel, ale ještě předtím musím objasnit jednu věc. Srovnávat alkoholické nápoje mezi sebou je vždy složité, protože množství přijaté tekutiny se liší podle obsahu alkoholu ve zmíněném nápoji.
Takže budu brát 2 charakteristické míry pro pivo, půlku (tj. 25cl) a půllitr (více či méně 50cl v závislosti na baru). Konečně se tak dozvíte kalorickou sklenici piva:
- Půlka piva = 93 kcal a půllitr = 186 kcal
- 25cl piva.strong>vína (nebo tulipánu pro znalé) = 234 kcal a tedy 50cl = 468 kcal
- koktejlu. o objemu 25cl (velmi variabilní v závislosti na receptuře) je přibližně 400 až 450 kcal
- U silných alkoholůje dávka obvykle 4cl a právě pastis je na vrcholu žebříčku se 109 kcal
Pokud chcete více informací, zde je jedna s kalorickou sklenicí piva. A pokud vás zajímá kolik cukru je ve sklenici piva, tak v demi je to asi 5 kostek cukru.
Nesporně ano, pivo je kalorické, protože se jedná o alkoholický nápoj. Právě alkohol je z největší části zodpovědný za energetický příjem. Nicméně díky nízkému obsahu alkoholu ve srovnání s většinou ostatních alkoholických nápojů je pivo mistrem světa v dietě!
Pojďte, jen tak pro zábavu si dáme pár bitev:
- Pivo vs. víno (nebo pivo či víno), jak vidím, že se objevuje v Googlu: pivo vs. víno kalorie nebo pivo nebo víno kalorie. Vítězem je samozřejmě náš oblíbený nápoj, nemluvě o tom, že pivo neobsahuje žádné siřičitany! Pak si také můžete položit otázku: pivo nebo víno pro játra? Převahu má pivo, protože obsahuje méně alkoholu! ☺️
- pivo vs. whisky nebo pivo vs. vodka: vítěz je vždy stejný, naše staré dobré pivo! Silný alkohol je hyperkalorický díky svým průměrným 40°…
- biere vs soda nebo konkrétně pivo vs cola: pivo nebo cola nejkaloričtější? Ehm…jste si vědomi počtu hrudek cukru, které jsou přítomny v coca-cole? Pokud ne, pak je nejvyšší čas to zjistit! Takže jste si to spočítali sami, že vyhrává hoppy lady. Totéž platí pro srovnání pivo nebo limonáda.
- Pivo nebo cider: tady je to těsné. Sladký cider má obecně 2 %, když brut má 4 %, tedy ekvivalent světlého piva (Kro má 4,2 %). Ale…cider je poměrně sladký. Takže výhodu má pivo!!!
- Pivo vs. voda: ano, dobře, vyhrál jsi, pivo je kaloričtější než voda. Samozřejmě je těžké vyrobit něco, co má méně kalorií než voda… No, pokud samozřejmě nemluvíme o eau de vie! Ne, nejsem zaujatý, není to pravda!“
- biere vs femme nebo biere vs homme: to už se začneme dostávat do velkých nesmyslů a některé lidi tím naštvu, takže vytahuji svého žolíka!
No, jistě vám došlo, že pivo je v této bitvě velkým vítězem. To by mohla být dobrá příležitost koupit si rundu piva, nemyslíš? Myslím, že naše pivní pumpa by k tomu byla ideální!
Věděli jste, že někteří lidé dokonce tvrdí, že drželi pivní dietu, aby zhubli? Pivo vás zeštíhlí! Důkaz ve videu:
Po této rychlé zábavě, která je pro někoho zdrojem zmatení, si nicméně můžete oprávněně položit tuto otázku:
Které pivo obsahuje nejméně cukru?
Ve skutečnosti je tato otázka složitější, než se zdá, protože některé nápoje nesou název pivo, i když chuťově.. mají s naším milovaným cervoise de gaulois pramálo společného. Nebo možná jen nežijeme na stejné planetě! A pak si dám do vína trochu vody a řeknu si: „No dobře, všechny chutě jsou v přírodě“…..
Jednou jsem četl, že ideálním kandidátem je Molson Canadian 67, světlé pivo, 3 % alkoholu. Na 1 láhev (341 ml): 67 kalorií, 2 g sacharidů. Takto ho popisuje quebecký dietolog:
„Jedná se o jedno z prvních lehkých piv, které se objevilo na našem trhu. Je vyrobeno ze směsi sladového ječmene, příměsi pšenice a čtyř druhů chmele. Má světle blond barvu a je velmi perlivé. Má velmi lehkou chuť a jistě osloví ženy, které si tolik nepotrpí na plná piva. S obsahem 2 g sacharidů je také ideální pro diabetiky.“
V podstatě mě trochu štve, že si dovolila říct: „Z výživového hlediska se pivo nedá srovnávat s vínem, kterému přiznáváme několik výhod.“
Podle mého názoru je pivo pro diabetiky ideální. Už tím naznačuje, že pivo nemá žádné výhody, takže se nevyhnutelně příliš nekamarádíme.
Naštěstí si to pak vynahradí slovy: „Obsahuje však několik vitamínů skupiny B a pomáhalo by zvyšovat dobrý cholesterol v krvi (stejně jako většina forem alkoholu).“ V tomto případě se však jedná o pivo, které je pro nás velmi důležité. To je sice velmi neúplné, ale alespoň přiznává, že naše oblíbená binouze má alespoň nějaké vitamíny!“
Poté říká: „Problém s pivem, v originálním provedení, je ten, že obsahuje poměrně hodně kalorií, asi 150 kalorií na 341 ml piva. Sklenice červeného vína (150 ml) má asi 110 kalorií.“ A tady nejsme kamarádi!
Jeho výpočet udává průměr 4,4 kcal na 1 cl piva, zatímco jiné zdroje uvádějí spíše 3,7 kcal.
Přijde vám to jako takový malý rozdíl, že? Ano, dobře, až na to, že málokdy zkonzumujeme jen 1cl piva, že? Rozdíl po několika půllitrech začíná být méně zanedbatelný.
Velkým problémem, pokud to tak mohu říci, pokud jde o výpočet kalorií, které pivo může obsahovat, je to, že existuje neuvěřitelné množství odrůd piva. U každé z těchto odrůd najdeme několik set různých receptur s různým dávkováním.
Vypočítat energetický příjem piva je sice oříšek, ale na druhou stranu je to lahůdka pro naše chuťové buňky! Pivo je svou rozmanitostí šíleně zajímavé! Stejně jako třeba víno.
Na otázku, které pivo obsahuje nejméně cukru, myslím, že odpověď zní: ten nejmdlejší nápoj, který si někdo dovolí nazvat pivem! Omlouvám se za šablonovitou odpověď, ale je to tak.
Chci uvést srovnání, ale nevím, zda tento nápoj ještě existuje. Měli jste někdy možnost pít Coca Colu Light bez kofeinu ? Když jsem byl mladší, byl jsem velkým fanouškem a konzumentem Coly a měl jsem možnost vyzkoušet tuto verzi po chybě, kterou udělali moji rodiče při jejím nákupu.
Jak může někdo věřit tomu, že odstraněním kofeinu (nevím, jestli opravdu dodává chuť) a nahrazením cukru aspartamem vznikne stejná chuť ? Vzpomínka na tu „ochutnávku“ mě stále pronásleduje…
Přejděme k poslední nepravdě, která ještě souvisí s tématem tohoto článku:
Mít pivní břicho
Slyšeli jste už, stejně jako já, tyto výrazy:
- abdos kro
- kronembide
- .bide binouse nebo bide binouze
- břicho pivaře
pijácké břicho
střevo pivaře
Jsem si téměř stoprocentně jistý, že znáte alespoň jedno. Nepříjemné je, že všechny tyto výrazy jsou v běžné mluvě. Dělají špatnou reklamu pivu a co je ještě horší, dělají špatné svědomí pivařům.
Jestliže jste stejně jako já muž, musíte vidět, o čem mluvím. Znáte ten hlásek, který vám říká, že není nutně dobré pít pivo pravidelně. Nedávno jsem jeden takový četl v mužském časopise. Hlavní věta zněla: „Pivní břicho je běžný jev, ale proč pivo?“
Tady hned vidíte, že na pivo pálí rudé kulky! Grrrrr! Takže mám pocit, že musím vysvětlit 2-3 maličkosti.
Studie nám ukazují, že pivo má neblahou tendenci způsobovat otékání břicha. Předpokládá se, že je to způsobeno vyšším obsahem oxidu uhličitého než v jiných nápojích. Při pití piva je náš trávicí systém vystaven zvláštní zátěži v důsledku kvašení a uvolňování plynů. To může vést k nadýmání.
Předpokládá se, že roztažení žaludku v důsledku tohoto kvašení zvyšuje pocit hladu a zesiluje množství přijímané potravy. Navíc, protože pivo obsahuje alkohol, mohou mít přijaté kalorie neblahý nápad ukládat se jako tuk. A shodou okolností, jak už to tak bývá, hlavně v břiše.
Je třeba být stručný a výstižný: není to Pivo, které jste vypili, co vám způsobí přibírání tuku na břiše. Na druhou stranu, co si o těchto možných skutečnostech myslíte vy:
- Měl jsem jen jedno pivo, ale snědl jsem pizzu / hranolky kebabu / hranolky hamburgeru
- Měl jsem jen jedno pivo, ale nacpal jsem se sušenkami a aperitivními koláčky, nezapomněl jsem na 20 plátků salámu, arašídy, kešu oříšky atd…..
- Vypil jsem docela dost piv, přiznávám, že jsem to moc nepočítal
- Piju jen pár piv týdně, ale nesportuju
Takových faktů bych mohl vymyslet desítky. Chtěl jsem tím říct, že ne pivo samo o sobě způsobuje tloustnutí, ale spíše:
- jídlo, které může konzumaci piva doprovázet
- množství vypitých piv
- nevyvážená strava
- ./strong>
- dostatek cvičení
V tomto článku nebylo mým záměrem dělat proti pokusům o pivo a tomu otravnému přísloví o přibírání na váze. Místo toho jsem chtěl zdůraznit svůj názor na tuto záležitost. Pivo není zdraví škodlivé a stejně jako u veškerého alkoholu platí, že konzumace by měla být s mírou.
Když už na vás myslím, tady už je jeden způsob, jak spotřebu piva snížit: dejte si ne příliš velkou nádobu!
Příklad s naším Pivním kalichem s gotickou helmou a lebkou
Není to pivo, po čem tloustneš Coco, ale spíš všechny ty excesy, které můžeš obejít! Takže se vzpamatuj a nesváděj vinu na to ubohé malé pivo, které ti nic neudělalo. Jediné, co chce, je poskytnout vám potěšení! Směr, kterým se máš vydat, je přímý, cesta správné rovnováhy!
Existuje také technika pro spojení „sportu“ a piva, říká se jí pivní pong! Ne, vlastně si nemyslím, že cílem této hry je opravdu cvičit!
Pokud jste před tímto článkem četli některý z mých dalších článků, doufám, že vás můj „přímočařejší“ styl nešokoval. Jde o to psát více v emoci, trochu jako přepisovat ústní rozhovor. No a to je asi vše, myslím, že jsem toto téma dokončil, ale už se těším, až se pustím do dalších!
Psaní těchto blogových příspěvků mi zabere spoustu času, co se týče rešerší, úprav, obrázků atd.
…. Jak vidíte, nejsou zde žádné otravné reklamní bannery na pojištění, úvěr ani nic jiného, ale v důsledku toho nemám žádný zdroj příjmů.
Pokud jste měli trpělivost dočíst můj článek až do konce, měli byste vědět, že můžete získat 20% slevu na celou objednávku, pokud v košíku zadáte kód BLOG20.
Tento kód si vyhrazuji pro své nejvěrnější čtenáře, kteří objevili naše stránky prostřednictvím článků, které s láskou zveřejňuji! Jen pro vaši informaci, kód nelze kombinovat s jinými slevovými kódy, protože byste to stejně neměli přehánět, eh! 20% sleva nám sice už nenechává moc velkou rezervu, ale alespoň odměním své čtenáře.
Chcete-li mě povzbudit a podpořit, neváhejte si u nás něco koupit!
Pokud například sháníte originální pivní hrnek, určitě mezi našimi modely najdete to, co hledáte – máme jich přes šedesát! Chcete-li si prohlédnout všechny naše modely, stačí kliknout na tento odkaz: Originální pivní hrnky.
Chcete-li objevit všechny naše výrobky, klikněte na tento odkaz: Chopedebiere.
Pokud si chcete přečíst některý z mých dalších článků, doporučuji vám podívat se na Všechny výhody chmele
Chcete-li si prohlédnout všechny mé další příspěvky na blogu, klikněte na Blog De Chopedebiere.